15" subwoofer i Ground Zeros Plutonium-serie
Produktene i Plutonium-serien er egnet både til SPL (Sound Pressure Level) og High-End lydkvalitet (SQ).
For å oppnå disse kriteriene er det under utviklingene av Plutonium-produktene brukt høykvalitetskomponenter og det siste innen teknologi.
Dette resulterer i produkter som har de tekniske, elektriske og mekaniske ferdighetene som ikke bare overbeviser innen SPL konkurranser, men med enestående lyd-reproduksjon også hos High End entusiastene.
Subwooferne i denne serien har satt standarden i alle SPL konkurranser verden over, og har blitt premiert for beste ytelse i utallige testmagasiner.
Plutonium-serien innehar kraftige klasse-D forsterkere utviklet for å sikre høy ytelse til subwoofere med høye krav - som f.eks. i seriøse SPL konkurranser.
Serien har også to lydkvalitetsforsterkere som rett og slett oppfyller alle ønsker.
GZPW 15C er bygget med en 7-lags 12" spider, karbonfiber membran, karbonfiber støvhette. Subwooferen har 4" talespole og Xmax på hele 60mm. Subwooferen bør drives av en forsterker på ca 4500-6500W RMS, men kan faktisk håndtere opptil hele 25000W i 3 sekunder.
KLIPPEL-optimalisert
Dette produktet er utviklet ved hjelp av KLIPPEL, et system som analyserer høyttalerens bevegelse ved hjelp av laser. Dette sørger for mindre forvrengning, mer lineære bevegelser og mer effekt.
Hvordan koble denne subwooferen
Dette er en dobbelspole 1 Ohm subwoofer. Dobbelspole-subwoofere gir større fleksibilitet oppkoblingsmessig i forhold til singelspole.
En dobbelspole 1 Ohm subwoofer kobles normalt i serie og gir 2 Ohms last mot forsterker (se skjema 1).
Ved oppkobling av 2 subwoofere benytter man en kombinert serie-og parallellkobling som gir 1 Ohm mot forsterker (se skjema 2).