Pioneer GM-DX874. 4-kanals forsterker. Hi-Res kompatibel.
GM-DX874 er en Hi-Res 4-kanals Klasse-D forsterker utviklet for deg som ønsker kraft, kontroll og lydkvalitet i toppklasse. Med opptil 1200 watt maksimal effekt, gullbelagte RCA-terminaler og høykvalitets komponenter leverer den presis og dynamisk lyd – enten du driver høyttalere, subwoofere eller en kombinasjon.
Den kompakte konstruksjonen gjør den enkel å installere, samtidig som Klasse-D teknologien gir høy effektivitet og kraftig ytelse uten unødvendig varmeutvikling.
Fleksibel og kraftfull
Med 4 kanaler kan du:
Drive fire høyttalere
Drive to høyttalere og en subwoofer
Brokoble to kanaler for ekstra kraft (300 W x 2 i 4 ohm)
Forsterkeren er stabil helt ned til 1 ohm, noe som gir stor fleksibilitet i systemoppsett.
Skreddersy lyden etter bilen
GM-DX874 er utstyrt med:
Variabelt høypassfilter (HPF)
Variabelt lavpassfilter (LPF)
Kablet bass boost-fjernkontroll inkludert
Dette gjør det enkelt å tilpasse lyden etter høyttalernes egenskaper og dine personlige preferanser. Resultatet er bedre kontroll, renere lyd og mer presis bassgjengivelse.
Hi-Res Audio-klar
Med frekvensrespons fra 10 Hz til 50 kHz og signal/støy-forhold på over 95 dB får du detaljert og klar lyd – perfekt for moderne lydkilder i høy oppløsning.
Spesifikasjoner:
Antall kanaler: 4-kanals
Kontinuerlig effekt:
100 W x 4 (4 Ohm)
150 W x 4 (2 Ohm)
125 W x 4 (1 Ohm)
300 W x 2 (4 Ohm brokoblet)
Teknologi: Klasse-D
Frekvensrespons: 10 Hz – 50 kHz
Forvrengning: < 0,05 %
Signal/støy-forhold: > 95 dB
Belastningsimpedans: 1–8 ohm
Bass boost: Ja, med medfølgende fjernkontroll
Terminaler: Blokktype / multi-blokk
Størrelse: 252 x 60 x 215 mm
Hvordan koble høyttalere eller subwoofer mot denne forsterkeren:
Dette er en forsterker med fire utgangskanaler. Denne kan kobles til to høyttalerpar (se skjema 1), eller ett høyttalerpar og en subwoofer (se skjema 2).
Høyttalertilkobling vises i skjema med 4 Ohm, men vil gjelde det samme ved bruk av 2 Ohms høyttalere.
Dersom man ønsker å bruke en 4-kanals forsterker til bruk med subwoofer benyttes en brokobling (skjema 2) på to av kanalene. Her anbefales 4 Ohms subwoofer. Det skal ikke kobles 2 Ohms subwoofer på annet enn 1 Ohms kompatible 4-kanals forsterkere.