Lydoppgradering Fiat Marea 1996–2002 (Type 185)
Skal du fikse lyden i en Fiat Marea? Ta det med ro – dette høres verre ut enn det er. Marea er en enkel og grei bil å jobbe med: en 1-DIN monteringsramme og riktige 5,25"-høyttaleradaptere er som regel alt som skal til for å få inn en moderne radio og friskere høyttalere. Under forklarer jeg rolig hva du trenger, så ser du at det er fullt overkommelig.
Marea kom med et helt enkelt fabrikkanlegg, ofte 1-DIN radio og små høyttalere i 5,25"-format foran og bak. Antall høyttalere og forsterkeroppsett varierer med utstyrskode – er du usikker, kontrollerer vi det ut fra bilens utstyrsliste. Det fine med en bil fra denne perioden er at det er lite fabrikkelektronikk i veien, så oppgraderingen blir enkel og forutsigbar.
- Gammel radio uten Bluetooth, USB eller DAB+.
- Slitne, tynne originalhøyttalere med lite liv.
- Lite bass og detalj – lyden blir «flat».
- Manglende moderne tilkobling til mobil.
1. Ny radio i 1-DIN – enklere enn du tror
En moderne 1-DIN radio med Bluetooth, USB og DAB+ løfter Marea med en gang. Vi bruker en ACV 1-DIN monteringsramme som passer Marea (og slektningene Brava/Bravo), så den nye radioen sitter pent i dashbordet. Ingen dramatikk – det går rett inn. Se utvalget under lydpakker.
2. Friskere høyttalere
Marea bruker 5,25"-høyttalere, og med riktige ACV høyttaleradaptere (5,25") for foran og bak kommer nye høyttalere rett inn. Se biltilpassede høyttalere. Dette er den oppgraderingen du hører mest til i dagliglivet.
3. Litt ekstra bass ved behov
Vil du ha mer fylde, får en liten, aktiv basskasse plass uten å ta hele bagasjerommet. Se biltilpassede basskasser og biltilpassede subwoofere. Ikke nødvendig – men en fin bonus.
Se alt som passer din Fiat Marea: høyttalere og tilbehør til Fiat Marea 1996–2002.
Selv om Marea er en klassiker, er det noen enkle grep som gjør bilhverdagen bedre:
- Ekstralys og LED – bedre sikt på mørke veier. Se ekstralys og LED.
- Lyddemping – demp dørene, så gjør de nye høyttalerne mer ut av seg. Se støydemping.
- Dashcam – enkel trygghet og dokumentasjon. Se kamera, ryggesensor og dashcam.
- DEFA bilvarme – Marea har forbrenningsmotor (bensin/diesel). En komplett DEFA Warm-Up-pakke med motorvarmer gir varm motor og isfri kupé om morgenen – mindre kaldstart-slitasje og lavere forbruk, også på en eldre bil. Se DEFA Warm-Up-pakker og motorvarmere.
- Bilpleie – hold klassikeren fin. Se bilpleie.
Riktig oppgradering avhenger av hva bilen kom med fra fabrikk:
| Utgangspunkt | Anbefalt oppgradering |
| Original 1-DIN radio | Ny 1-DIN radio (Bluetooth/DAB+) med ACV monteringsramme |
| Slitne fabrikkhøyttalere | Nye 5,25" høyttalere med ACV-adaptere foran/bak |
Pris avhenger av valgt radio og høyttalere. På Marea er ny radio + friske høyttalere en rimelig og takknemlig oppgradering. Vi monterer på eget verksted med riktig ramme og adaptere, så det ser ordentlig ut. Og igjen: dette er en enkel jobb – ingen grunn til å grue seg. Kontakt oss for konkret pris til din bil.
Usikker på hva som passer din Fiat? Ring oss på 48 08 08 20, bruk chatten nede til høyre, eller kontakt kundesenteret – så finner vi riktig løsning til akkurat din bil og ditt lydsystem.
- Kan jeg montere en moderne radio i Fiat Marea?
- Ja. Marea bruker 1-DIN radio, og med en ACV 1-DIN monteringsramme setter du enkelt inn en ny radio med Bluetooth, USB og DAB+.
- Hvilke høyttalere passer i Fiat Marea?
- Bilen bruker 5,25"-høyttalere. Med ACV høyttaleradaptere (5,25") for foran og bak monteres nye høyttalere rett inn.
- Er det vanskelig å oppgradere lyden i en så gammel bil?
- Nei, tvert imot. Lite fabrikkelektronikk gjør jobben enkel og forutsigbar – ny radio og høyttalere er en grei oppgave.
- Må bilen kodes etter oppgraderingen?
- Nei. Biler fra denne perioden krever ikke koding for radio- og høyttalerbytte.
- Passer samme adaptere på Fiat Brava og Bravo?
- Ja, flere av rammene og adapterne er felles for Marea, Brava og Bravo fra samme periode. Vi finner riktig variant til din bil.
- Beholder jeg bilens originale funksjoner?
- Ja. Med riktig ramme og adaptere kobles alt pent til uten å ødelegge original kabling.
Skrevet av Per Ivar Eggamo · Bilradiospesialisten, hos oss siden 2021
Publisert 23.07.2026 · sist oppdatert 23.07.2026