BMW 7-serie

2020- (G1x)

Lydoppgradering BMW 7-serie 2020-> (G1x Facelift)

Skal du oppgradere lyden i en BMW 7-serie (G1x facelift, 2020->)? Dette er et flaggskip laget for komfort, og lyden fortjener å være på samme nivå. Skjermen beholdes, men vi løfter høyttalerne med ferdige adaptere og en Focal-lydpakke. Etter mange år i bransjen er mitt klare råd: start med en god DSP-lydpakke og høyttalere – det løfter en stor sedan mest. Under får du oversikten. Skrevet av oss som har montert bilstereo i BMW i flere tiår.

Originalt lydsystem i BMW 7-serie

 

7-serie leveres med standard HiFi og kan ha oppgradert Harman Kardon eller Bowers & Wilkins Diamond, styrt fra iDrive. Antall høyttalere og forsterkeroppsett varierer med utstyrskode – er du usikker, kontrollerer vi det ut fra bilens utstyrsliste. Hodeenheten beholdes, så vi løfter lyden gjennom høyttalere og signalbehandling.

Typiske svakheter

 
  • Standardanlegget mangler dybde og trykk i bassen.
  • Diskant og detaljer som forsvinner ved høyt volum.
  • Originalhøyttalere som ikke matcher bilens nivå ellers.
  • Lite «rom» i lydbildet uten signalbehandling.

Slik oppgraderer vi lyden – tre trinn

 

1. DSP-lydpakke – start her

Mitt råd er å begynne med en ferdig Focal Inside Premium 6.2-lydpakke for BMW E/F/G-serier, som henter signalet fra originalanlegget, retter opp lydkurven og gir rene watt. Se lydpakker og DSP / lydprosessor.

2. Bedre høyttalere

Vi monterer nye høyttalere med InCarTec høyttalerplugg-adaptere for BMW (2015->) og Metra 3,5"-adaptere, så alt blir plug & play. Se biltilpassede høyttalere og komponentsett.

3. Subwoofer for ekte bass

En kompakt subwoofer gir den dybden et flaggskip fortjener, uten å ta over bagasjerommet. Se biltilpassede subwoofere og biltilpassede basskasser.

Se alt som passer din BMW 7-serie: tilbehør til BMW 7-serie 2020-> (G1x Facelift).

Mer enn lyd – andre populære oppgraderinger

 

Mange gjør flere oppgraderinger samtidig. Vi hjelper deg også med:

Hvilket lydsystem har bilen din?

 

Riktig oppgradering avhenger av hvilket anlegg bilen kom med:

LydsystemAnbefalt oppgradering
Standard HiFiFocal Inside DSP-lydpakke + nye høyttalere med adaptere, evt. subwoofer
Harman Kardon / Bowers & WilkinsDSP-lydpakke tilpasset anlegget + subwoofer for mer dybde

Pris og montering

 

Pris avhenger av valgt pakke, lydsystem og monteringsomfang. Kontakt oss for konkret pakkepris til din bil. Mitt råd står ved lag: start med DSP-lydpakke og høyttalere, så bygger du videre med subwoofer. Vi monterer alt på eget verksted, plug & play.

Usikker på hva som passer din BMW? Ring oss på 48 08 08 20, bruk chatten nede til høyre, eller kontakt kundesenteret – så finner vi riktig løsning til akkurat din bil og ditt lydsystem.

Ofte stilte spørsmål

 
Hvor bør jeg begynne i en BMW 7-serie?
Med en DSP-lydpakke og høyttalere. Det løfter en stor sedan mest. Subwoofer kan du legge til etterpå.
Hvilken lydpakke passer?
En Focal Inside Premium 6.2-lydpakke laget for BMW E/F/G-serier, som kobles plug & play til originalanlegget.
Fungerer dette på bil med Bowers & Wilkins?
Ja. Vi tilpasser DSP-løsningen til premiumanlegget så du får mer dybde uten å miste funksjoner.
Hvilke høyttalere passer?
Vi monterer riktig størrelse med InCarTec plugg-adaptere for BMW (2015->) og Metra-adaptere, plug & play.
Får jeg mer bass uten å miste bagasjeplass?
Ja. En kompakt subwoofer gir tydelig mer dybde og tar lite plass.
Beholder jeg bilens originale funksjoner?
Ja. Alt kobles til iDrive og originalsystemet uten å kutte i bilens kabling.

Kundeprosjekter – BMW

 

Eksempler på BMW-prosjekter fra vårt eget verksted:

Jan Erik ElverumSkrevet av Jan Erik Elverum · Bilradiospesialisten, hos oss siden 1997
Publisert 25.06.2026 · sist oppdatert 25.06.2026
Les mer...Vis mindre...
Velg visning:
Du har valgt: