Lydoppgradering BMW 8-serie 2019->
Skal du oppgradere lyden i en BMW 8-serie (2019->)? Dette er en sportslig luksusbil, og lyden bør være på samme nivå som resten. Skjermen beholdes, men høyttalerne kan vi løfte med ferdige plugg-adaptere – og til denne bilen trenger du nøyaktig riktig adapter for å beholde alle funksjoner. Under får du konkrete kompatibilitetsråd. Skrevet av oss som rådgir på BMW for både privat og verksted.
8-serie leveres med standard HiFi og kan ha oppgradert Harman Kardon eller Bowers & Wilkins Diamond, styrt fra iDrive. Antall høyttalere og forsterkeroppsett varierer med utstyrskode – er du usikker, kontrollerer vi det ut fra bilens utstyrsliste. Hodeenheten beholdes, så oppgraderingen skjer i høyttalere og signalbehandling.
- Standardanlegget mangler dybde og trykk i bassen.
- Diskanten blir hard ved høyt volum.
- Originalhøyttalere som ikke matcher bilens nivå.
- Lite «rom» i lydbildet uten DSP.
1. DSP-lydpakke via originalanlegget
Siden skjermen beholdes, henter vi signalet fra originalanlegget og legger inn en DSP som retter opp lydkurven og gir rene watt. Se lydpakker og DSP / lydprosessor.
2. Bedre høyttalere med riktig adapter
Her er kompatibilitet alfa og omega. Vi monterer nye høyttalere med InCarTec høyttalerplugg-adaptere for BMW (2015->) og Metra 3,5"-adaptere, så alt blir plug & play uten å klippe i kablingen. Se biltilpassede høyttalere og komponentsett.
3. Subwoofer for ekte bass
En kompakt subwoofer gir den dybden standardanlegget mangler, uten å ta over bagasjerommet. Se biltilpassede subwoofere og biltilpassede basskasser.
Se alt som passer din BMW 8-serie: tilbehør til BMW 8-serie 2019->.
Mange gjør flere oppgraderinger samtidig. Vi hjelper deg også med:
Riktig oppgradering avhenger av hvilket anlegg bilen kom med:
| Lydsystem |
Anbefalt oppgradering |
| Standard HiFi |
DSP-lydpakke + nye høyttalere med plugg-adaptere, evt. subwoofer |
| Harman Kardon / Bowers & Wilkins |
DSP-lydpakke tilpasset anlegget + subwoofer for mer dybde |
Pris avhenger av valgt pakke, lydsystem og monteringsomfang. Kontakt oss for konkret pakkepris til din bil. Vi spør alltid om bilen har standard HiFi, Harman Kardon eller Bowers & Wilkins, fordi det avgjør hvordan vi kobler oss til – og dermed resultatet. Vi monterer alt på eget verksted, plug & play.
Usikker på hva som passer din BMW? Ring oss på 48 08 08 20, bruk chatten nede til høyre, eller kontakt kundesenteret – så finner vi riktig løsning til akkurat din bil og ditt lydsystem.
- Hvilke høyttalere passer i BMW 8-serie?
- Vi monterer riktig størrelse med InCarTec plugg-adaptere for BMW (2015->) og Metra-adaptere, montert plug & play.
- Hvorfor er adapteren så viktig?
- Riktig plugg-adapter gjør at alt blir plug & play og at alle funksjoner beholdes. Feil adapter kan gi tap av lyd eller funksjoner.
- Fungerer dette på bil med Bowers & Wilkins?
- Ja. Vi tilpasser DSP-løsningen til premiumanlegget så du får mer dybde uten å miste funksjoner.
- Må noe kodes?
- De fleste løsningene monteres uten koding, men det avhenger av anlegget. Vi kontrollerer bilen først.
- Får jeg mer bass uten å miste bagasjeplass?
- Ja. En kompakt subwoofer gir tydelig mer dybde og tar lite plass.
- Beholder jeg bilens originale funksjoner?
- Ja. Alt kobles til iDrive og originalsystemet uten å kutte i bilens kabling.
Eksempel på BMW-lydoppgradering fra vårt eget verksted:
Skrevet av Alf Morten Engvik · Bilradiospesialisten, hos oss 2002–2010 og igjen siden 2024
Publisert 25.06.2026 · sist oppdatert 25.06.2026