Lydoppgradering Honda e 2020–>
Honda e er en gjennomtenkt liten elbil, men lydanlegget er der du merker at det er spart litt. Det fine er at du ikke trenger å bytte skjermen for å få bedre lyd: en plug & play-lydpakke med DSP retter opp lydkurven, nye 6,5"-høyttalere gir renere detaljer, og en DAB+-adapter gir deg stabil radio. Her forklarer jeg hvorfor hvert trinn virker, og hva vi har som passer rett inn i din Honda e.
Honda e leveres med et integrert anlegg og fronthøyttalere i 6,5"-format. Antall høyttalere og forsterkeroppsett varierer med utstyrskode – er du usikker, kontrollerer vi det ut fra bilens utstyrsliste. Fordi bilen har fast skjerm, gjør vi oppgraderingen rundt den – ikke ved å bytte den ut.
- Bass som mangler kropp og dybde.
- Detaljer som drukner når kupéen fylles med lyd.
- Original DAB-dekning som kan være ujevn.
1. Plug & play-lydpakke med DSP
En DSP tar signalet fra originalanlegget og gir deg en nøytral, korrekt lydkurve å bygge videre på – grunnen til at selv gode høyttalere trenger den for å prestere. Til Honda e bruker vi en Phoenix Gold plug & play-lydpakke og komplette plug & play-lydpakker med DSP for Honda (2017–>). Se lydpakker og DSP / lydprosessor.
2. Nye høyttalere
Med 6,5" høyttaleradaptere for Honda monteres nye høyttalere plug & play foran. Se biltilpassede høyttalere og komponentsett.
3. DAB+ og subwoofer
En Dension DAB+-adapter gir stabil digitalradio via bilens egen tilkobling, og en kompakt subwoofer legger til bassen elbilens stille kupé fortjener. Se biltilpassede subwoofere og biltilpassede basskasser.
Se alt som passer din Honda e 2020–>: tilbehør til Honda e 2020–>.
Mange benytter anledningen til å gjøre Honda e-en enda bedre samtidig. Vi hjelper deg også med:
- Ekstralys og LED – bedre sikt med bilspesifikke lyspakker, LED-bar og arbeidslys. Se ekstralys og LED og bilspesifikke lyspakker.
- Lyddemping / støydemping – mindre veistøy og fyldigere lyd i kupéen. Se støydemping.
- Ryggekamera, parkeringssensor og dashcam – tryggere parkering og dokumentasjon ved uhell. Se kamera, ryggesensor og dashcam.
- DEFA kupévarmer – forvarm kupéen før du kjører, så du sparer rekkevidde og slipper å skrape ruter om vinteren. Se DEFA kupévarmer.
- Bilpleie – hold bilen ren og beskyttet med vaskepakker, coating og interiørpleie. Se bilpleie.
Riktig oppgradering avhenger av hva bilen kom med fra fabrikk:
| Lydsystem | Anbefalt oppgradering |
| Standard anlegg | Plug & play DSP-lydpakke + 6,5" høyttalere via adapter |
| Ønsker bedre radio | DAB+-adapter (Dension) i tillegg |
Pris avhenger av valgt pakke og monteringsomfang. Fordi Honda e beholder sin egen skjerm, er dette en ren lyd- og radiooppgradering – rask å montere og fullt plug & play, så alle originale funksjoner beholdes.
Usikker på hva som passer din Honda e? Ring oss på 48 08 08 20, bruk chatten nede til høyre, eller kontakt kundesenteret – så finner vi riktig løsning til akkurat din bil.
- Kan jeg oppgradere lyden uten å bytte skjermen i Honda e?
- Ja. Vi henter signalet fra originalanlegget med en plug & play-lydpakke med DSP og monterer nye høyttalere, uten å røre den integrerte skjermen.
- Hvilke høyttalere passer i Honda e?
- 6,5"-høyttalere som monteres plug & play med medfølgende Honda-adaptere foran.
- Kan jeg få DAB+ i Honda e?
- Ja. En Dension DAB+-adapter gir stabil digitalradio via bilens egen tilkobling.
- Trenger en elbil DSP?
- Ja, gjerne. En elbil har svært stille kupé, og en DSP retter opp lydkurven så høyttalerne får utnyttet potensialet sitt.
- Påvirker lydoppgraderingen rekkevidden?
- Nei, i praksis ikke. Et godt montert anlegg trekker minimalt sammenlignet med kjøring og oppvarming.
- Beholder jeg bilens originale funksjoner?
- Ja. Alt er plug & play og kobles til originalsystemet uten å kutte i bilens kabling.
Skrevet av Andre Hjelde · Bilradiospesialisten, hos oss siden 2011
Publisert 16.07.2026 · sist oppdatert 16.07.2026